RNDr. Milan Sedláček

Školení pedagogů

Naše škola se aktivně připravuje na změnu výuky informatiky a robotiky, která má dle nařízení MŠMT ČR vejít v platnost nejpozději v roce 2023.
Abychom byli připraveni na tyto rozsáhlé změny ve výuce, budou muset učitelé absolvovat celou řadu školení a vzdělávacích programů.
Zúčastnil jsem se projektu EDUbus. Podrobně jsem se seznámil s malými roboty, které budou žáci používat při výuce na prvním a druhém stupni všech základních škol.
Naše škola se výuce robotiky věnuje na druhém stupni již 5 let a tak máme určitý náskok. Získané zkušenosti určitě využijeme v přípravě nového vzdělávacího plánu naší školy.
Naštěstí jsme před 5 lety zvolili platformu robotů LEGO EV3, která se bude používat i
v novém formátu výuky informatiky a robotiky na základních školách.
S těmito roboty naši žáci získali třetí místo na mezinárodní robotické soutěži v Brně, které se pravidelně účastníme.

RNDr. Milan Sedláček

RC auta - E REVO TRAXXAS
1 : 8 na naší škole.
Vždy v pondělí od 14 hodin mohou žáci naší školy jezdit
s terénními auty E - REVO TRAXXAS.
Jízdy probíhají za dobrého počasí na školním hřišti, nebo na louce před školou.
Děti se naučí řídit silná auta 4x4, která mohou dosahovat rychlost až 110 km/h. Budou provádět základní údržbu, drobné opravy, výměnu a nabíjení akumulátorů.
Možná budete překvapeni, ale zatím máme více pilotek
z řad děvčat, než chlapců.
Důležité je, že jsou děti venku na čerstvém vzduchu, hrají si a baví je to.

Veškeré tyto aktivity, které pomáhají u žáků rozvíjet polytechnické znalosti a dovednosti se realizují díky finanční podpoře firmy ŠKODA AUTO a.s. a zřizovatele školy - Města Vrchlabí.

Kdo má zájem o zkušební jízdy, domluví se vždy s panem učitelem RNDr. Milanem Sedláčkem, který tento projekt
na naší škole realizuje.
RNDr. Milan Sedláček – těším se na další piloty.

Ro modely ZŠ ŠKOLNÍ