4.10. Beseda DofE

Mezinárodní program DofE se rozjíždí i v tomto školním roce. Začali jsme poctivě - besedou o DofE. Pozvali jsme absolventy programu DofE, aby nám jej představili a povyprávěli o svých zkušenostech a zážitcích. Děkujeme jim za návštěvu a vydařenou besedu!
Ve středu 12.10. se konala první schůzka budoucích dofáků. Představili jsme si první kroky v DofE, včetně aplikace, do které se zaznamenává plnění celého programu.

Cena vévody z Edinburghu - DofE

Naše škola má své první bronzové absolventy DofE!
Slavnostní ceremonie se konala 6. února na Krajském úřadě v Hradci Králové.
Naši žáci si zde převzali svá zasloužená ocenění.
Jsme jedinou základní školou královéhradeckého kraje, jejíž absolventi prokázali svou vytrvalost a cílevědomost, dokázali splnit bronzovou úroveň programu DofE a mohli se tak zúčastnit této slavnostní příležitosti!
Bronzová ocenění si za přítomnosti Arnošta Štěpánka, Veroniky Teplé a Lisy Kořínek převzala Laura Sturmová, Šárka Punnerová, Anna Rozsévačová, Adéla Kováříková a Jan Roth. Ten si pro ceremonii připravil krátký proslov o svých zážitcích s DofE.
Tito ocenění žáci plnili své výzvy pod vedením paní učitelky Violy Zikmundové, za což ji patří velké poděkování.

Našim, nyní již bývalým žákům, gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci! Budou jistě velkým vzorem našim budoucím absolventům.

Aktivity v DofE

Dofe ve školním roce 2022/2023 úspěšně pokračuje. Účastníci vzorně plní různorodé aktivity. Mezi ně patří například hasičský sport, pomoc ve školní družině, pravidelná četba, cukrářské umění a mnoho dalšího. Svou snahu pravidelně fotografují a zaznamenávají do aplikace DofE. Podívejte se, jak se jim daří.
Plánování expedice Valdštejnská lodžie Jičín

DofE vrcholí. Naše žákyně čeká závěrečná expedice. Rozhodování, kam se podívat a jaký cíl si stanovit, nebylo snadné. Nakonec vyhrála expedice ve Valdštejnské lodžii v Jičíně. Dívky oslovily pana kastelána a domluvily s ním všechny potřebné informace spolu s úkoly, které budou v rámci své expedice plnit.
Mezi přípravu však také patří zvládnutí případných nepříjemných situací. Proto jsme si několik dní před expedicí prošli krizové situace, které by mohly nastat např. první pomoc, zmeškání autobusu, výkyvy počasí, přípravu a zabalení zavazadla apod. Také jsme zkontrolovali naše vybavení, mapy, autobusové spoje apod. Během expedice totiž dofáci nemohou používat mobilní telefon. Pevně věříme, že naše expedice proběhne hladce a úspěšně.

Expedice Valdštejnská lodžie Jičín

Dívky absolvovaly svou bronzovou expedici v krásných barokních prostorách Valdštejnské lodžie, kde pomáhaly s údržbou historické památky a taktéž zde podpořily i kulturní dění. Expedici naplánovaly tak, aby mohly být součástí i mezinárodního dne hudby. K této příležitosti se v Jičíně konal celoměstský festival hudby - naše dofačky se tak zapojily i do příprav koncertu, který se v Lodžii konal. Díky panu kastelánovi se dívky dozvěděly o barokní komponované krajině, kterou zde, jako jednu z prvních v Evropě, nechal vytvořit Albrecht z Valdštejna. Expedice byla náročná, ale i tak jsme si ji užili! Děkujeme Valdštejnské lodžii v Jičíně za spolupráci!

Ocenění našich dofáků za reprezentaci Vrchlabí

V pondělí 26.6.2023 se v krásném prostředí Augustiniánského kostela konalo slavnostní ocenění žáků, kteří se významně podíleli na propagaci města Vrchlabí.

Při ceremoniálu byli oceněni žáci za dosažení výborných výsledků ve vědomostních a hudebních soutěžích, kde prokázali své výborné znalosti a dovednosti v různých oborech, stejně jako žáci, kteří se vyznamenali svým velkým přínosem v oblasti angažovanost ve společnosti.

Oceněni byli i naši žáci, kteří jsou zapojeny do Mezinárodní programu DofE. Naši školu reprezentovali tito žáci:

Gallová Alexandra - oblast angažovanost ve společnosti

Kováříková Adéla - oblast angažovanost ve společnosti (DofE)

Punnerová Šárka - oblast angažovanost ve společnosti (DofE)

Rozsévačová Anna - oblast angažovanost ve společnosti (DofE)

Roth Jan - oblast angažovanost ve společnosti (DofE)

Sturmová Laura - oblast angažovanost ve společnosti (DofE).

Gratulujeme!

Máme nové absolventky Mezinárodní ceny vévody

z Edinburghu!

Naše škola má již podruhé bronzové absolventy DofE! Úspěšné žákyně si svá ocenění převzaly v pátek 9. 2. 2024 z rukou náměstka hejtmana Arnošta Štěpánka, výkonného ředitele DofE Tomáše Vokáče

a regionální manažerky Lisy Kořínek v sále Krajského úřadu v Hradci Králové.

Bronzová ocenění získala za svou několikaměsíční píli Kristýna Malinowska, Lucie Novotná a Kateřina Vilímková.

Stali jsme se opět jedinou základní školou Královehradeckého kraje, jejíž absolventi prokázali vytrvalost a cílevědomost a získali tato mezinárodní ocenění.

Dívkám z 9.C velmi gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy!