Česko-polský projekt
Vrchlabí-Kowary
23.-24.9.2021 proběhla první část česko-polského projektu Vrchlabí a Kowary - napříč generacemi, Geologická exkurze do Krkonoš.

Deváťáci ZŠ Školní a žáci dvou kowarských základek nejprve navštívili hornické muzeum v Černém Dole, nahlédly do lomu na dolomitický vápenec a pak v českopolských týmech vyplňovali pracovní listy na naučné hornické stezce Berghaus. Večer DJ Gedži (Jitka Absolonová) uspořádal pro účastníky projektu diskotéku. V pátek si žáci rozšíříli obzory o geologii a geomorfologii Krkonoš na přednášce M. Skalky v ekocentru Správy KRNAP KRTEK a na venkovní expozici v zámeckém parku. Odpoledne byl projekt zakončen návštěvou podzemí v hornickém muzeu v Harrachově a návštěvou Mumlavských vodopádů. Těšíme se na druhou část projektu, která proběhne 7.-8.10. na polské straně Krkonoš.

Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.